„Park Jurajski”, a moje początki

Poprzedni był wpis o „Titanicu”, a teraz „Park Jurajski" Stevena Spielberga – o co chodzi?


2013 05 07 zdj1 Park Jurajski, a moje początki 

Otóż niedawno słynny film Spielberga powrócił na ekrany kin z okazji dwudziestolecia premiery w wersji 3D. Film wygląda lepiej, głębiej, wyraźniej. Bez wątpienia jest to konwersja na najwyższym poziomie. Dosłownie każdy pyłek na obrazie ma swoje miejsce w przestrzeni, a Laura Dern w swych szortach wygląda jeszcze atrakcyjniej. Największą frajdę sprawiło mi jednak obejrzenie ukochanego filmu po raz pierwszy w życiu na srebrnym ekranie. A co ma to wspólnego ze mną? Właśnie przez ten film zacząłem filmować! Dosłownie.

2013 05 07 zdj2 Park Jurajski, a moje początki

Pod koniec lat 90tych, TVP wyemitowała owy film na antenie „jedynki”. Ja, będąc zaledwie kilkulatkiem bawiącym się 24h na dobę klockami Lego, natychmiast wpadłem w dinomanię. Czytałem i  kupowałem wszystko co miało związek z dinozaurami, a gdy brat załatwił mi drugą część Parku Jurajskiego – „Zaginiony Świat” na kasecie VHS oglądałem go non stop. Z klocków Lego budowałem liczne pojazdy, które pojawiały się w filmie, lecz nigdy nie miałem okazji obejrzeć raz jeszcze pierwszej części filmu o wskrzeszonych do życia dinozaurach.  Wszystko zmieniło się pewnego dnia gdy w naszym płockim Auchan ujrzałem na regale lśniącą w czarnym pudełku kasetę VHS z pierwszą częścią przeboju Spielberga. Na szczęście natychmiast udało mi się naciągnąć rodziców na zakup – swoją drogą był to mój pierwszy oryginalny film w kolekcji. A teraz przechodzimy do rzeczy.

Otóż przed filmem z okazji premiery kinowej trzeciej części Parku Jurajskiego, Lego połączyło siły z samym Stevenem Spielbergiem tworząc zestawy związane ze sztuką filmową. Właśnie na owej kasecie znalazła się zapowiedź sztandarowego zestawu z kamerą, podręcznikiem i oczywiście z zapasem klocków!

P.S. Kamera działa po dziś dzień, czego nie mogę powiedzieć o „lepszej”, „droższej” i „nie będącej zabawką” kamerą Samsunga ;P

Leave a Reply

error: Content is protected !!